Işıklar, iklim krizine dikkat çekmek için bir saat kapanacak

WWF’in çağrısıyla her yıl Mart ayında küresel katılımla düzenlenen Dünya Saati, bu yıl 23 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

2024 Dünya Saati’nde dünyanın dört bir yanındaki anıtlar ve kurumlar derinleşen doğa kayıpları konusunda farkındalık yaratmak için 20.30-21.30 saatleri arasında dış ışıklarını kapatacak.

Dünya Saati kapsamında Türkiye’de 23 Mart’ta Müze Gazhane’de ‘Dünya için bir saat ver, geleceğe zaman kazandır’ çağrısı altında çok sayıda etkinlik de düzenlenecek. Bireyler https://www.dunyasaati.org/ sitesinden seçecekleri etkinlikler ile Dünya Saati’ne katılabilecek.

“Dünya için saat ayırıyorum ve daha fazlasını yapmak istiyorum” diyen bireyler için WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına destek olarak Dünya Saati Bağış Sertifikası alma seçeneği de bulunuyor.

“DÜNYA SAATİ UMUT IŞIĞI OLACAK”

WWF-Türkiye Genel Müdürü Ömür Kula Dünya Saati’yle ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“Gezegenimiz ne yazık ki ikili bir krizin içinden geçerken doğa ve biyolojik çeşitlilik kayıpları ile iklim krizi bir arada yaşanıyor. Dünya Saati bu noktada küresel çapta milyonlarca insanı birleştirerek geleceğimiz için umut ve ilham ışığı olmayı amaçlıyor. Gezegenimizi korumak ortak sorumluluğumuz ve toplumun her kesiminden kolektif katılım gerektiriyor. Bu nedenle bu yıl Dünya Saat’’nde herkese dünya için bir saatlerini ayırma ve bunu çevresiyle paylaşma, doğa koruma çalışmalarımıza destek olma, Müze Gazhane’de düzenleyeceğimiz etkinliklere katılma çağrısı yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x